گلدان های خود را با فناوری محافظت کنید

به گزارش وبلاگ شخصی مهدی، سنسورهای هوشمند greenensens را در گلدان های آپارتمانی خود قرار داده و وضعیت سلامت گل و گیاهان خود را در هر زمان و مکانی کنترل کنید. این سنسورهای کوچک اما بسیار باهوش به اندازه یک انگشت شست طراحی و ساخته شده است تا سلامتی گل و گیاهان را در هر نقطه از دنیا تحت نظر گرفته و ردیابی کند.

گلدان های خود را با فناوری محافظت کنید

این فناوری با قرارگیری درون گلدان سه پارامتر اصلی (رطوبت خاک، دمای محیط و شرایط نوری) را اندازه گیری نموده و اطلاعات و داده های ثبت شده را به وسیله تلفن همراه کاربران با سیستم عامل های (iOS و Android) ارسال می نماید. سنسورهای هوشمند به وسیله یک مرکز USB WLAN به اینترنت و اپلیکیشن greenensens در سراسر دنیا متصل شده و اطلاعات و داده های ثبت شده را به کاربر ارسال می نماید. هر سنسور شماره سریال منحصر به فردی داشته و اطلاعات در هنگام دانلود اپلیکیشن در پایگاه داده گیاه پزشکی ثبت می گردد. این پایگاه با ثبت سریال، سلامتی گیاه موردنظر را تحت نظر گرفته و در صورت شناسایی عاملی برای خشکی یا بیماری گیاه هشدار می دهد.

تنها کافی است که کاربران اپلیکیشن این سیستم را در تلفن همراه خود نصب نموده و با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی سلامت گلدان های خود را از دور رصد نمایند. این سنسورهای گیاه پزشکی با فناوری پیشرفته وضعیت سلامت گیاهان را تحت نظارت گرفته و در صورت وجود هرگونه وضعیت غیرعادی هشدار می دهد. این فناوری علاوه بر مراقبت از گیاهان، یک قدم جلوتر رفته و پیشنهادها و ایده هایی را نیز برای شکوفایی بهتر گیاهان ارائه می دهد. لازم به ذکر است این سنسورهای هوشمند از منبع انرژی خورشیدی تغذیه شده و به هیچ وجه احتیاج به تعویض باتری ندارد.

منبع: ایران آنلاین

به "گلدان های خود را با فناوری محافظت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلدان های خود را با فناوری محافظت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید