نشست آنالیز طرح شهر نمونه گردشگری سی سخت برگزار گردید

به گزارش وبلاگ شخصی مهدی، نشست آنالیز طرح شهر نمونه گردشگری سی سخت با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار گردید.

نشست آنالیز طرح شهر نمونه گردشگری سی سخت برگزار گردید

به گزارش وبلاگ شخصی مهدی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی استان در این نشست که امروز چهارشنبه 23 آبان 97 برگزار گردید، با اشاره به تهیه طرح جامع شهر نمونه گردشگری سی سخت اظهارکرد: طرح شهر نمونه گردشگری این شهر در سال 96 توسط توسط اداره کل میراث فرهنگی آماده شده است.

او با بیان اینکه این طرح جهت اظهار نظر و آنالیز جامع به ادارات و دستگاهای اجرایی استان ارجاع داده شده گفت: هدف از اجرای این طرح یاری به شهرداری در مدیریت شهری سی سخت به عنوان شهر نمونه گردشگری در کهگیلویه وبویراحمد است.

باقری با اشاره به اینکه در این طرح قصد هیچ گونه تداخل کاری با شهرداری سی سخت در عواملی از جمله دریافت عوارض و وظایف شهرداری را نداریم اضافه نمود: در طرح شهر نمونه گردشگری این اداره کل به همراه فرمانداری شهر ستان وظیفه نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر اصولی را برعهده دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید هرچه سریعتر طرح شهرنمونه گردشگری در سی سخت مرکز شهرستان دنا اجرا گردد گفت: نباید اجازه بدهیم ساخت و سازهای غیر اصولی در باغات و سطح شهر سی سخت منظ شهری این را تخریب کند.

او اضافه نمود: طبیعت بکر و زیبا و بعضاً منحصر به فرد شهر سی سخت از پتانسیل بسیار بالایی برای ترویج گردشگری برخوردار است که علاوه بر تأثیر بر اقتصاد کلان کشور می تواند به وسیله فروش صنایع دستی،سوغات محلی و نیز محصولات کشاورزی، در افزایش درآمد مردم نیز مؤثر است.

باقری با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید به شهر گردشگری سخت گفت: با دریافت اعتبارات ملی خوشبختانه زیر ساخت های مناسب گردشگری ازجمله اردوگاه های رفاهی تفریحی پارک های اسکان و سرویس های بهداشتی در شهر سی سخت احداث شده است.

منبع: میراث آریا

به "نشست آنالیز طرح شهر نمونه گردشگری سی سخت برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست آنالیز طرح شهر نمونه گردشگری سی سخت برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید