قیمت سهام بانکی ها رشد و خودرویی ها افت کرد

معامله گران بورس تهران امروز شاهد رشد قیمت سهم ها در گروه بانک ها و موسسات اعتباری و افت قیمت در گروه فلزات اساسی و خودرو بودند.

قیمت سهام بانکی ها رشد و خودرویی ها افت کرد

به گزارش خبرنگاران، امروز با باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل روند صعودی را در پیش گرفت و تا عدد 189 هزار و 893 واحدی بالا رفت اما از ساعت 10 به بعد شاخص کل روند نزولی به خود گرفت و از تراز 185 هزار واحدی پایین تر رفت، درمجموع امروز نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته نماگر اصلی بازار سرمایه 1474 واحد افت کرد و در تراز 184 هزار و 85 واحدی ایستاد.

شاخص کل هموزن نیز با 517 واحد افت رقم 31 هزار و 708 واحدی را تجربه کرد، در عین حال شاخص آزاد شناور 1902 واحد افت کرد و به رقم 197 هزار و 268 واحدی رسید؛ درعین حال شاخص بازار اول و بازار دوم نیز هر یک به ترتیب 955 و 3562 واحد افت کردند.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی پارس هر یک به ترتیب 283، 213 و 120 واحد تاثیر کاهنده روی شاخص های بازار داشتند اما در طرف مقابل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، پالایش نفت اصفهان و توسعه معادن و فلزات سه نمادی بودند که سعی کردند نماگر بازار را در تراز بالاتری قرار دهند، هر یک از این نمادها 159،157 و 126 واحد تاثیر افزاینده روی شاخص کل داشتند.

در گروه فلزات اساسی بیش ترین سهم ها با کاهش قیمت روبرو شدند؛ هرچند که این کاهش نسبت به رشد هفته گذشته قیمت چندان چشم گیر نبود. در گروه محصولات شیمیایی نیز بیش از نیمی از سهم ها با کاهش قیمت روبرو شدند و تک سهم هایی هم یک الی دو درصد رشد قیمت را تجربه کردند.

اما در گروه بانک ها و موسسات اعتباری روند قیمت سهم ها عمدتا افزایشی بود البته سرعت رشد قیمت ها در بسیاری از نمادها زیاد نبود. خودرویی ها نیز امروز با افت قیمت روبرو شدند و اکثرا یک تا سه درصد کاهش قیمت داشتند. ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 1868 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار رقم 1.6 میلیارد سهم و اوراق مالی را رد کرد. هم چنین تعداد معاملات به رقم 321 هزار و 993 رسید.

شاخص کل فرابورس نیز 5.4 واحد افت کرد و تا تراز 2109 واحدی پایین آمد. ارزش معاملات این بازار رقم 1008 میلیارد تومان را رد کرد و حد معاملات به رقم 1.6 میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت سهام بانکی ها رشد و خودرویی ها افت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت سهام بانکی ها رشد و خودرویی ها افت کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید