عربستان، ماجرای شایعه مرگ مشاور سابق بن سلمان

به گزارش وبلاگ شخصی مهدی، فعال توییتری مشهور عربستانی فاش کرد که انتشار خبر مرگ مشاور سابق دیوان پادشاهی این کشور و متهم ردیف اول پرونده قتل روزنامه نگار منتقد سعودی ساخته و پرداخته ولیعهد این کشور است.

عربستان، ماجرای شایعه مرگ مشاور سابق بن سلمان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی مهدی به نقل از رای الیوم، گزارش های ضد و نقیضی درباره سرنوشت سعود القحطانی مشاور سابق در دیوان پادشاهی سعودی منتشر می گردد.

همزمان بعضی منابع در عربستان سعودی می گویند که سعود القحطانی احتمالا فوت نموده است. منابع رسانه ای پا را فراتر گذاشته و از مرگ وی بر اثر مسمومیت و یا خودکشی خبر داده اند.

القحطانی، که در اکتبر 2018 و به دنبال آن که حکومت سعودی او را به نظارت مستقیم بر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد در کنسولگری این کشور در استانبول متهم کرد، از مقامش عزل شد.

پیشتر خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشته بود که سعود القحطانی مشاور به ظاهر برکنار شده دفتر پادشاهی عربستان همچنان در میان خاندان حاکم این کشور از نفوذ برخوردار است و به نیابت از محمد بن سلمان ولیعهد صحبت می نماید.

القحطانی پیشتر مسئول یک گروه رسانه ای اینترنتی بود که مامور بود وجهه عربستان را خوب جلوه داده و رویکرد رسمی عربستان را در مورد مسائلی از جمله نزاع با قطر و امنیت و حقوق بشر در پیش بگیرند.

همچنین اخیرا بعضی منابع نزدیک به بن سلمان اعلام نموده بودند که ولیعهد قصد ندارد رفیقش، سعود القحطانی را قربانی کند.

تاکنون حکومت ریاض هیچ گونه توضیحی در رد یا تایید مرگ القحطانی، که مسئول نخست مدیریت ارتش سایبری و موتور محرک ارتش های سایبری دنیای مجازی بوده و راهنمایی افکار عمومی در جامعه سعودی را در دست داشت، ارائه نداده است.

به همین دلیل، مجتهد فعال توییتری معروف که دست به افشاگری درباره اطلاعات محرمانه مسائل حساس در خاندان پادشاهی سعودی می زند، در پیامی توییتری نوشت: منبع انتشار خبر مرگ القحطانی همان شخص محمد بن سلمان است و این احتمال وجود دارد که خود شخص القحطانی این پیشنهاد را داده باشد.

مجتهد توضیح داد: این شایعات به این دلیل ساخته می شوند که جراد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بن سلمان را تحت فشار قرار داده تا القحطانی را سپر بلا نموده و او را به صورت علنی محاکمه کند ولی ولیعهد به دلیل مخالفت با این موضوع، به شایعه پراکنی مبنی بر مرگ القحطانی متوسل شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عربستان، ماجرای شایعه مرگ مشاور سابق بن سلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، ماجرای شایعه مرگ مشاور سابق بن سلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید