طلا برای سومین روز گران شد

قیمت طلا به دنبال کاهش ارزش دلار آمریکا در برابر ین ژاپن و نگرانی های سرمایه گذاران نسبت به دور جدید تعرفه های تلافی جویانه چین و آمریکا، در معاملات روز جمعه بازار آسیا افزایش پیدا کرد.

طلا برای سومین روز گران شد

به گزارش خبرنگاران، قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.1 درصد افزایش یافت و به 1200.88 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه تا مرز 1206.98 دلار صعود نموده بود و به سوی سومین افزایش روزانه متوالی پیش می رود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با 0.2 درصد افزایش، 1206.40 دلار معامله شد. دلار به دنبال گزارش شبکه سی ان بی سی که ترامپ به وال استریت ژورنال گفته ممکن است به سراغ مسائل تجاری با ژاپن برود، در برابر ین کاهش پیدا کرد.

یوئیچی ایکه میزو، مدیر شعبه توکیوی بانک ICBC Standard در این باره گفت: رشد ارزش ین در برابر دلار به خرید بالاتر طلا منتهی شد. رکورد پایین 1160 دلار که طلا در اوت به ثبت رساند، در حال حاضر کف قیمت این فلز ارزشمند است. تحرکات بیش تر بازار به گزارش اشتغال و دیدار سپتامبر بانک مرکزی آمریکا بستگی دارد اما به نظر می رسد طلا به آهستگی صعود می نماید و دلار افت پیدا نموده است زیرا طلا بیش از حد کاهش قیمت پیدا نموده بود و دلار بیش از حد گران گردیده بود.

یک نگرانی بزرگ دیگر برای سرمایه گذاران به انتها رسیدن دوره مشورت دولت آمریکا برای اعمال تعرفه برروی 200 میلیارد دلار واردات چین در روز جمعه است. این تعرفه ها ممکن است به زودی اجرا شوند اما زمان آن تعیین نیست.

در این بین، بازارها به دقت به نظاره گزارش اشتغال ماهانه آمریکا نشسته اند که اواخر روز جاری منتشر می گردد تا نشانه ای از روند افزایش نرخ های بهره این کشور به دست آورند. انتظار می رود گزارش اشتغال نشان داد اقتصاد آمریکا در ماه گذشته 191 هزار شغل جدید ایجاد نموده است.

بر اساس گزارش رویترز، طلا در بحبوحه افزایش نرخ های بهره آمریکا، اختلافات تجاری و بحران ارزی ترکیه که سرمایه گذاران را متقاضی خرید دلار به عنوان یک دارایی امن نموده، از رکورد 1365.23 دلار در آوریل، بیش از 12 درصد کاهش قیمت داشته است.

آلفونسو اسپارازا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA گفت: اگر آمار اشتغال و تورم آمریکا نزدیک یا بالاتر از هدف بانک مرکزی باشد، طلا با تصحیح قیمت سریعی روبرو خواهد شد. بانک مرکزی آمریکا سال جاری نرخ های بهره را دو بار افزایش داده و برای دو دور دیگر افزایش نرخ ها برنامه ریزی نموده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.1 درصد کاهش یافت و به 14.10 دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.1 درصد افزایش یافت و به 791.60 دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، 969.99 دلار معامله شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طلا برای سومین روز گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلا برای سومین روز گران شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید