رییس مجلس اجازه خارج کردن طرح های دارای بار مالی از دستور کار مجلس را دارد

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس نسبت به خارج شدن طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی به دلیل بار مالی تذکر داد و رییس جلسه (مطهری) در پاسخ، گفت: رییس جلسه (پزشکیان) مطابق آیین نامه داخلی مجلس اجازه دارد طرح های دارای بار مالی را از دستور کار صحن خارج کند.

رییس مجلس اجازه خارج کردن طرح های دارای بار مالی از دستور کار مجلس را دارد

به گزارش خبرنگاران، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با استناد با ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس، متذکر شد: مخالفت با طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی به دلیل بار مالی و توجه به اصل 75 قانون اساسی پیغام خوبی برای جامعه ندارد. رئیس جلسه (پزشکیان) در زمان آنالیز طرح نباید بحث بار مالی را برای کلیات می پذیرفت زیرا این طرح به هیچ وجه بار مالی نداشت.

وی ادامه داد: طرح مذکور بار مالی لازم را پیش بینی نموده بود؛ علاوه بر آن می توانستیم این مسئله را در رسیدگی به جزییات مطرح کنیم. این طرح نه تنها بار مالی نداشت بلکه برای دولت درآمدزا بود.

علی مطهری در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی گفت: آیین نامه داخلی مجلس به رییس اجازه داده طرح های دارای بار مالی را از دستور کار خارج کند. اگر نمایندگان در این باره اظهار نظر نمی کردند، تذکر شما قابل پذیرش بود؛ اما رییس جلسه (پزشکیان) با رای نمایندگان طرح مذکور را از دستور خارج کرد.

نایب رییس مجلس در عین حال از آنالیز این مسئله در نشست هیات ریسه مجلس اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رییس مجلس اجازه خارج کردن طرح های دارای بار مالی از دستور کار مجلس را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس مجلس اجازه خارج کردن طرح های دارای بار مالی از دستور کار مجلس را دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید