داربست های تاریخی در نقش جهان، تصاویر

به گزارش وبلاگ شخصی مهدی، روند کند مرمت این آثار بهانه ای شده است که گاه گنبد های مساجد و عمارات آن مدت های طولانی در حصار داربست ها زندانی می شوند و گردشگری که از راه های دور و نزدیک برای دیدن آن راه پیموده، لذت بصری را که انتظار داشته است نمی برد.

داربست های تاریخی در نقش جهان، تصاویر

میزان: نقش جهان قلب اصفهان است. میدانی تاریخی که بنا های کهن عالی قاپو، مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله و سردر قیصریه از دوره صفویه در چهار سوی آن واقع شده است. مکانی که روزانه میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. گویی هویت اصفهان در این میدان و بازار های اطرافش خلاصه شده است.

حفظ و حراست از بافت تاریخی و ظاهر زیبای نقش جهان از اولیت های نهاد های مسئول در این رابطه است. متاسفانه در بسکمک موارد عدم رعایت نکاتی ساده موجب خدشه دار شدن زیبایی بصری این مکان تاریخی شده و بعضا به گردشگری آن لطمه وارد می کند.

روند کند مرمت این آثار بهانه ای شده است که گاه گنبد های مساجد و عمارات آن مدت های طولانی در حصار داربست ها زندانی می شوند و گردشگری که از راه های دور و نزدیک برای دیدن آن راه پیموده، لذت بصری را که انتظار داشته است نمی برد.

گردشگری که خود می تواند سفیری برا تبلیغ سفر به این شهر و رونق اقتصاد آن باشد. رعایت نکاتی هرچند کوچک، اما موثر در حفظ زیبایی چهره این میدان بی شک نام آن را پرآوازه تر از قبل کرده و ضمن اعتلای نام و فرهنگ ایران، با جذب مسافرانی از سرزمین های دور کمک شایانی به رهایی اقتصاد ایران از نفت خواهد کرد.

منبع: توریسم آنلاین

به "داربست های تاریخی در نقش جهان، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داربست های تاریخی در نقش جهان، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید