حسن زاده: اینکه یک داور به جرم انجام وظیفه مضروب گردد قابل قبول نیست، کم کم باید سراغ بخش های سنگین تنبیهات آیین نامه برویم

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اشاره اتفاقات دیدار صنعت نفت آبادان و پیکان گفت: با دقت گزارش ها را می بینیم و تصمیم گیری خواهیم کرد و باید کم کم به سراغ بخش های سنگین تنبیهات آیین نامه برویم.

حسن زاده: اینکه یک داور به جرم انجام وظیفه مضروب گردد قابل قبول نیست، کم کم باید سراغ بخش های سنگین تنبیهات آیین نامه برویم

به گزارش خبرنگاران، اسماعیل حسن زاده درباره حواشی دیدار شب گذشته تیم های صنعت نفت آبادان و پیکان که منجر به مجروح شدن یکی از داوران مسابقه و نیمه تمام ماندن این بازی شد گفت: منتظر گزارش هایی هستیم که از سوی مقامات رسمی به دست مان خواهد رسید. اگرچه از طریق رسانه ها مخصوصاً در حال حاضر در کوتاه ترین زمان ممکن تصاویر و اخبار منتقل می گردد ما از مسائل آگاه شدیم. با توجه به مسئولیتی که داریم لحظه به لحظه اخبار را رصد می کنیم و آن عکسی که مربوط به چهره داور بود را نگاه نموده ایم. از این اتفاق متأسفیم اما فعلا باید صبر کنیم تا گزارش های این بازی ارسال گردد.

وی با بیان اینکه طبق بند 13 ماده 20 آیین نامه انضباطی نمی توانیم درباره پرونده ای که هنوز به آن رسیدگی ننموده ایم حرف بزنیم توضیح داد: باید بگویم کارنامه هواداران خوزستانی مخصوصاً تماشاگران آبادان همیشه موفق بوده اما پرتاب اشیاء و حضور در زمین و از این دست رفتارها دور از انتظار بود. جای تأسف زمانی بیشتر می گردد که قضاوت بازی از لحاظ سرمربی و اهالی تیم ها انجام می گردد و فلان سرمربی نظری درباره یک صحنه که پنالتی بوده یا خیر، اعلام می نماید. اگر این مسائل دلیل پرتاب اشیا و هجوم به زمین باشد باید بگویم کلاس پایین تماشاگران را نشان می دهد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اضافه نمود: همه جهان می دانند حتی اگر یک روز خدای نانموده روز خوب داور نباشد می توان این موارد را با تذکر و انتقال به کمیته داوران پیگیری و با آن داور برخورد کرد. اگر کمیته داوران به این نتیجه برسد که عملکرد یک داور ضعیف بوده با او برخورد می گردد. ما در این باره قضاوت نمی کنیم اما اینکه بعد از بازی برخی از مقامات تیم با توجیه تماشاگران درباره داوری حرف می زنند با علم فوتبال نمی خواند.

حسن زاده تأکید کرد: با دقت گزارش ها را می بینیم و تصمیم گیری خواهیم کرد. درست است که حکم انضباطی هیچ وقت به طور صددرصد بازدارنده نخواهد بود اما به هر حال ما هم باید کم کم به سراغ بخش های سنگین تنبیهات آیین نامه برویم.

وی که با رادیو ورزش گفت وگو می کرد در پاسخ به این سوال که آیا نباید برخوردهای کمیته انضباطی با این مسائل جدی تر باشد، اعلام کرد: دیدن چهره یک داور که در حال اجرا وظیفه بوده بسیار ناراحت نماینده است. او یک مقام رسمی مسابقه و به عنوان قاضی بوده است و خانواده دارد و ممکن است پدر یا یک برادر باشد. اینکه فقط به جرم انجام وظیفه مضروب یا مصدوم گردد قابل قبول نیست. اگر آن سنگ بالاتر برخورد می کرد ممکن بود خدای نانموده تمامیت سلامت یک فرد را به خاطر بیندازد. آن وقت اگر همه ما ابراز تأسف کنیم برای خانواده آن فرد هیچ فایده ای ندارد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال راجع به اینکه به نظر می رسد در استادیوم آبادان تعداد معینی افراد وجود دارند که باعث ایجاد ناآرامی می شوند گفت: بند 6 ماده 66 آیین نامه جدید انضباطی این اجازه را به ما می دهد که امروز اگر هویت تماشاگر معلوم الحالی معین گردد می توانیم او را حداقل دو سال از ورود به تمام استادیوم ها محروم کنیم. در این کار مقاماتی که از لحاظ انتظامی و امنیتی مسابقات را رصد می نمایند باید هویت افراد را با سند و مدرک در اختیار داشته باشند. نمی خواهم مثال بزنم اما اخیرا در یکی از باشگاه های شمالی گفته شد هویت فردی مربوط به آنها نیست؛ اگر این فرد برای شما نیست پس هویتش را به ما بدهید. چطور همین فرد در روزهای خوب از او به عنوان تماشاگر یاد می گردد اما در یک روز بد که اتفاقات ناگواری رخ می دهد او دیگر متعلق به این تیم نیست. حداقل می توانید او را به ما معرفی کنید.

حسن زاده گفت: اگر باشگاه ها مخصوصا آن دسته از باشگاه هایی که اصرار دارد فرد متخلف را از خودشان ندانند بیایند و هویت این افراد را در اختیار ما بگذارند ما هم مطابق قانون با این افراد برخورد خواهیم کرد. حتی اگر کد ملی این افراد را داشته باشیم این را به بلیت فروشی می دهیم تا به آنها بلیت فروخته نگردد. حتی می توانیم این افراد را به مقامات قضایی شهرشان هم معرفی کنیم. ضوابط در این باره بسته نیست اما برای مکانیزم معین هویت افراد و اینکه متوجه شویم این افراد هوادار کدام تیم هستند به یاری همکارانمان در باشگاه ها احتیاج داریم.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم علاقه به فوتبال را از لحاظ آیتم های مختلف در نظر بگیریم تفکر من این است که میزان عشق تماشاگران به فوتبال در خوزستان شاید بیشتر از لذت و سرگرمی های روزانه باشد. برای همین بود که گفتیم افرادی که عاشق تیمشان هستند به دنبال این مسائل نمی روند. در شرایط جوی خاصی که وجود دارد برای این تماشاگران احترام خاصی قائل هستیم برای همین نتوانستیم بروز این حوادث را با عمومیت تماشاگران یکی و هضم کنیم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اینکه رأی کمیته انضباطی آخر هفته اعلام می گردد یا خیر گفت: طبق آیین نامه انضباطی جدید زمانی برای دفاع به متخلف چه شخص حقیقی و چه شخص حقوقی داده می گردد. اگر سریع تر گزارش ها به دست ما برسد و ما هم کارها را انجام می دهیم اما بعید است که تا آخر هفته این حکم صادر گردد. اگر 5 یا 6 روز هم طول کشید به معنی تأخیر نیست و دلیلش ضوابطی است که حتما اجرا گردد. اگر بخواهیم رأی فوری صادر کنیم آیین نامه جدید این اجازه را به ما داده است. امیدواریم بتوانیم حکم خوب و بازدارنده ای را صادر کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حسن زاده: اینکه یک داور به جرم انجام وظیفه مضروب گردد قابل قبول نیست، کم کم باید سراغ بخش های سنگین تنبیهات آیین نامه برویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن زاده: اینکه یک داور به جرم انجام وظیفه مضروب گردد قابل قبول نیست، کم کم باید سراغ بخش های سنگین تنبیهات آیین نامه برویم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید