بازدید معاون سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی و نماینده شیراز از پروژه های در حال احداث در مرکز فرهنگی سعدی

به گزارش وبلاگ شخصی مهدی، معاون سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی و نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از پروژه های در حال احداث مرکز فرهنگی سعدی و باغ موزه مشاهیر شیراز بازدید کردند.

بازدید معاون سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی و نماینده شیراز از پروژه های در حال احداث در مرکز فرهنگی سعدی

به گزارش وبلاگ شخصی مهدی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان فارس، فرج الله رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به همراه حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از پروژه های در حال احداث مرکز فرهنگی سعدی و باغ موزه مشاهیر بازدید کرد.

نماینده مردم شیراز در این بازدید گفت: با وجود کمبود امکانات و اعتبارات در سطح کشور به نسبت بازدیدهای قبلی، در ساخت این پروژه پیشرفت قابل قبول اجرا شده است و عملکرد میراث فرهنگی در جذب سرمایه گذار به منظور اتمام این طرح ها مورد تایید و تقدیر است.

او گفت: با بهره برداری از این طرح ها، دو فضای ویژه فرهنگی کلان کشوری برای استفاده عموم در مجموعه های حافظیه و سعدیه ایجاد می گردد.

اهمیت این دو پروژه و تاثیرش بر صنعت گردشگری استان فارس و شیراز بارها از زبان مسئولان کشوری و استانی بیان و به عنوان طرح های بزرگ فرهنگی گردشگری و اولویت دار ایران یاد شده است.

در پروژه 35هزار مترمربعی باغ موزه مشاهیر شیراز، ضمن معرفی 48 نفر از مشاهیر ادبی ایران و دنیا مانند حافظ، سعدی، خواجوی کرمانی، فردوسی، شکسپیر، گوته، تولستوی، دانته و... غرفه صنایع دستی، 15هزار مترمربع پارکینگ، مجموعه باغ ها و فضای سبز مختلف، تالار اجتماعات، سالن های آمفی تئاتر و... نیز پیش بینی شده است.

مرکز فرهنگی سعدی شناسی نیز در راستای معرفی فعالیت های پژوهشی، شخصیت و آثار ارزنده شیخ اجل سعدی شیرازی در زمینی به مساحت 2700مترمربع ساخته می گردد که در بخشی از جزئیات آن شامل سالن آمفی تئاتر، نمازخانه، فضاهای پژوهشی- اداری ، کتابخانه و… است.

منبع: میراث آریا

به "بازدید معاون سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی و نماینده شیراز از پروژه های در حال احداث در مرکز فرهنگی سعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید معاون سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی و نماینده شیراز از پروژه های در حال احداث در مرکز فرهنگی سعدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید