افزایش دوبرابری ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در سال آینده، گواهینامه اعتبار بخشی آموزش پزشکی را دریافت کردیم

به گزارش وبلاگ شخصی مهدی، قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: زیرساخت های لازم جهت افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور فراهم شده است.

افزایش دوبرابری ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در سال آینده، گواهینامه اعتبار بخشی آموزش پزشکی را دریافت کردیم

حمید اکبری، قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: وزارت بهداشت برنامه ریزی دقیقی جهت آموزش پزشکی بر اساس برنامه تحول آموزشی در رشته های مختلف پزشکی انجام داده است و در این زمینه بسته های 11 گانه را تدوین و در سال تحصیلی جدید آن ها را اجرایی می نماید.

او ادامه داد: تدوین بسته های جدید با هدف تامین برنامه های قبلی در ابعاد اعضای هیئت علمی و دانشجویان علوم پزشکی است و این کار با هدف افزایش مشارکت در برنامه های آموزشی انجام می گردد.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت بیان نمود: برنامه های تحول آموزش پزشکی بر اساس مناطق آمایشی کشور در دانشگاه های علوم پزشکی انجام می گردد و یکی از اهداف این برنامه ها تربیت نیروی انسانی مورد احتیاج در هر منطقه است؛ به طوری که ابعاد توسعه آموزش پزشکی بر اساس احتیاج کشور در هر منطقه متفاوت با سایر مناطق دیگر است.

تحول آموزش پزشکی بر مبنای برطرف احتیاج بازار کشور

اکبری افزود: یکی از برنامه های وزارت بهداشت بر اساس تحول آموزش پزشکی، پذیرش دانشجو و ایجاد رشته های جدید در مقاطع مختلف عمومی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و PHD است و این اقدام باهدف جذب نیروی انسانی مورد احتیاج و تربیت این افراد انجام می گردد.

کنترل برنامه تحول آموزش پزشکی

او ادامه داد: اقدامات خوبی در زمینه ارتقای کمی در تمام رشته های مورد احتیاج پزشکی در سراسر کشور انجام می گردد به همین دلیل وزارت بهداشت سعی در بهبود کیفیت رشته ها متناسب با استاندارد های جهانی دارد.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت افزود: ایران، گواهینامه اعتبار بخشی فدراسیون جهانی آموزش پزشکی را به دست آورده است و به دنبال این هستیم که اعتبار بخشی بین المللی سایر رشته های پزشکی را به دست آوریم زیرا این مسئله باعث می گردد که دانشجویان بیشتری جهت تحصیل در کشورمان جذب شوند.

او ادامه داد: سه هزار دانشجوی خارجی در کشور مشغول به تحصیل هستند و جلوتر از تکلیف قانونی برنامه ششم توسعه هستیم.

اکبری گفت: زیرساخت های لازم جهت افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور فراهم شده است و در سال آینده ظرفیت پذیرش این افراد دوبرابر خواهد شد.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت یادآوری کرد: برای افزایش پذیرش دانشجویان خارجی، کمیته ای در وزارت بهداشت تشکیل شده است که بر اساس آن برنامه های کارشناسان جهت جذب بیشتر دانشجویان خارجی آنالیز و در صورت دارا بودن تمام شرایط لازم، طرح های کارشناسان عملیاتی می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش دوبرابری ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در سال آینده، گواهینامه اعتبار بخشی آموزش پزشکی را دریافت کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دوبرابری ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در سال آینده، گواهینامه اعتبار بخشی آموزش پزشکی را دریافت کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید